Latest Posts

Yeminli Tercüman Hizmeti

yeminli-tercüme

Yeminli tercüman ya da yeminli çevirmen, genellikle resmi belge ve evrakların çevirisi için kullanılır. Bu tercüme türünde gerçekleştirilen çeviri işlemleri, resmi belgelerin çevirisinde oldukça önemli olup, kalite standartlarına uygun pürüzsüz bir çalışmayı barındırmalıdır. Özellikle metnin özünü bozacak herhangi bir hata, oldukça büyük sorunlara yol açabilir. Lügat Translation Center olarak resmi çeviri işlemleriniz için yeminli tercüman hizmetimiz ile süreci pürüzsüz bir şekilde gerçekleştirerek tercüme edilen evrakların teslimini gerçekleştiriyoruz.

Yeminli Tercüman Nedir?

Yeminli tercüman ya da yeminli çevirmen, ana dile ait resmi nitelikteki metinleri belirlenen dile çevirme becerisine sahip ve bu beceriyi bir sınavla ya da belirli bir süreç gerektiren prosedürlerle kanıtlamış ve yemin ederek mesleğini icra etmeye yetkili kimseler olarak tanımlanır. Yeminli tercümanlar noterler ve resmi kurumlar tarafından onaylanır. Dolayısıyla bu kişiler resmi kurumlarca onaylanan çevirmen niteliğine sahiptir.

Yeminli tercümanların özellikleri şunlardır;

 • Doğru ve tarafsızlık
 • Gizlilik
 • Profesyonellik

Bu maddeler, yeminli tercümanlarda aranan en önemli özellikler arasındadır. Özellikle resmi çeviri işlemlerinde bahsi geçen maddelerin yeminli tercümanlar tarafından sağlanması, doğru ve güvenilir çeviri işlemleri için zorunluluk arz eder.

Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Yeminli çevirmen olabilmek için belirli şartlar ve süreçler vardır. Bu durum her ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Ülkemizde ise bu durum için belirlenen şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Öncelikle üniversitelerin mütercim ve tercümanlık, dil ve edebiyat vb. bölümlerden mezunluk şartı aranır. Ancak bu durum bazı bölgelerde uygulanmayabilir.
 • Mezuniyetle beraber ilgili ticaret odasının veya noterliğin düzenlediği yeminli tercümanlık sınavına katılım şartı aranır. Bu sınavlar yazılı ve sözlü bölümlerden oluşur.
 • Başvuru ve Belgeler: Sınavı başarıyla tamamlayan kişilerin noterliğe veya ticaret odasına başvuruda bulunması gerekir. Gerekli belgelerin ibrazı istenir. Bu sayede sürece ait tüm unsurlar gerçekleşir ve sonuçlanır.
 • Yemin işleminden sonra yeminli çevirmen vasfına sahip olunur ve resmi tercümeler gerçekleştirilir.

Yeminli tercümanların resmi evrak çevirilerinde ilgili dil unsurlarına ait bilgi ve deneyimi kuvvetli olmalıdır. Bu sayede resmi çeviriler için gereken sürecin pürüzsüz bir şekilde tamamlanması sağlanır.

Yeminli Tercüman Ücretleri

Yeminli çevirmen ücretleri, resmi evrak ve belgelerin gerektirdiği çalışma boyutuna göre farklılık gösterir. Özellikle kesin bir fiyatlandırma yapmak, sürecin ortaya çıkaracağı çalışma boyutunu belirlemeden aldatıcı ve yanıltıcı olacaktır. Dolayısıyla resmi çevirileriniz için Lügat Translation Center ile iletişime geçerek çalışma detaylarına ait bilgiler alabilir, sürecin nasıl gerçekleşeceğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Yeminli Tercüman Nasıl Bulunur?

Yeminli tercüme alanında hizmet veren Lügat Translation Center ile aradığınız yeminli çeviri hizmetine hızlıca ulaşarak, işlemlerinizin pürüzsüz ve kaliteli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Lügat’ın yeminli tercüman hizmeti ile dil bariyerlerini rahatlıkla aşarak, aradığınız yeminli tercüme hizmetini tarafınıza sağlayabilirsiniz. Yeminli tercüme bürosu olarak da faaliyet gösteren Lügat ile çeviri işlerinizde kolaylık sağlayın.

Yeminli Tercüman Hizmetleri Neleri Kapsar?

Yeminli çevirmen hizmetinin genel olarak neleri kapsadığını şu şekilde sıralayabiliriz;

Yeminli Tercüme Hizmeti için Lügat Farkı

Resmi çeviri işleriniz için aradığınız yeminli tercüme hizmetini Lügat Translation Center ile tarafınıza sağlayarak pürüzsüz ve kaliteli bir çeviri sürecini elde etmiş olursunuz. Tercüme hizmetlerinde aradığınız kalite ve güveni Lügat ile gerçekleştirmek için iletişime geçebilirsiniz.

  Yanıt bırakın

  E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi**