Latest Posts

Dublaj Çeviri Hizmeti

Dublaj Çeviri

Dublaj çevirisi hizmeti çoğunlukla yabancı dizi ve filmlerin başka bir dile çevrilmesi noktasında ihtiyaç duyulan hizmetlerden biridir. Yabancı kaynaklı film, dizi, belgesel, video ve eğitim videolarında yer alan seslerin bir başka dile çevrilmesi, dublaj çevirisi hizmet kapsamına girer. Globalleşen dünyada video içerik türünün yükselişe geçmesi ile birlikte dublaj çevirisi daha fazla alanda kullanılır hale geldi. Video içeriklerinin olduğu birçok platformda dublaj çevirisi hizmetine ihtiyaç duyulabilir. Dijitalleşme ile birlikte artan mobil cihaz kullanımı da dublaj desteğine duyulan ilgili bir kat arttırdı. Video içeriklerinin globalleşen dünyadaki yerini alması ve daha fazla izleyiciyle buluşması için dublaj çevirisi hizmeti alınması gerekebilir.

Dublaj Çeviri Hizmeti Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dublaj çevirisi özellikle; belgesel, film, dizi, eğitim videoları ve reklam filmleri gibi videolarda kullanılır. Çevirisi yapılacak olan alana göre kullanılacak dublaj teknikleri değişiklik gösterebilir. Özellikle belgesel dublajlarında daha sakin bir seslendirmeye ihtiyaç duyulduğu için, buna uygun bir çeviri ekibi ile çalışmak gerekir. Aynı şekilde sinema filmlerinde de konuya ve role uygun seslendirmeler gerçekleştirmek için sahneye özel seslendirme tekniklerine ihtiyaç duyulur.

Dublaj Çevirisinde Üstün Hizmet Kalitesi İçin: Lügat Translation Center

Lügat Translation Center, multimedyadepartmanı aracılığı ile dublaj çevirilerinizi alanına uygun bir şekilde gerçekleştirir. İlettiğiniz  video içeriği Lügat Translation Center’ın alanında uzman ekibi tarafından tüm boyutları ile incelenerek gerekli işlemlere başlanır. Bu süreçte çeviri ekibimiz, çevirinin ana bağlamdan kopmaması için içeriğin tamamını kapsayacak analizler gerçekleştirir. Ön çalışmaların ardından dublaj çeviri aşamasına geçilir. Çevirisi tamamlanan dublaj içeriği size gönderilmeden önce gerekli son kontroller için editöre yönlendirlir. Editör düzenlemesi ve onayının ardından dublaj çeviriniz son halini alır.

Globalleşen dünyadaki yerinizi almak için projelerinizi farklı dillere çevirmeniz gerekir. Birden fazla dilde çeviri hizmeti veren Lügat Translation Center ile dublaj çevirilerinizi kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Lügat Translation Center’ın alanında uzman ve tecrübeli çeviri ekibi sayesinde farklı alanlarda dublaj hizmetine kolayca erişebilirsiniz. Hızlı ve kaliteli bir çeviri süreci için ihtiyacınız olan her şey Lügat Translation Center’da.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked*